Psichoterapinis seminaras "Apie netekties skausmą: kaip išgyventi?" 2021-01-20, kaina 15 eur

11/18/2020

Jau šį trečiadienį vyksiančiame seminare aiškinsimės, kokios būna netektys ir kaip reaguojame į jas, kuo skiriasi sveikas gedėjimas nuo patologinio, komplikuoto, mokysimės žiūrėti į sielvartą, kaip procesą, turintį savo stadijas ir bandysime išbūti su skausmu, atsitapatinus nuo kančios, legalizuosime "negerus" jausmus, pasimokysime pratimų, padedančių užbaigti santykius su tuo, ką praradai ir ieškosime būdų, padedančių susigrąžinti ryšį su savimi ir gyvenimu. Kviečiu dalyvauti tuos, kas išgyvena netektis ir esančius šalia jų. 

Kodėl taip svarbu teisingai išgyventi netekties laikotarpį, pereinant visas gedėjimo fazes? Neuromokslininkų teigimu, patį didžiausią stresą, neigiamai veikiantį visas organizmo funkcijas išgyvename, susidūrę su netektimis. Kalbėdami apie jas, dažniausiai įsivaizduojame, kad tai susiję tik su artimo žmogaus praradimu, jam mirus, išvykus kitur gyventi ar išsiskyrus. Iš tikrųjų, yra daugybė kitų netekčių, kurias bandome nuvertinti, kaip nesvarbias. Tai gali būti įprasto gyvenimo sąlygų kardinalus pasikeitimas, kaip kad dabar vyksta karantino metu ar darbo, mėgstamų veiklų, ilgalaikių svajonių, vilčių ar gyvenimo prasmės praradimas.

Visa tai mūsų psichiką veikia lygiai taip pat, kaip ir praradus artimą žmogų - išgyvename tas pačias stresines reakcijas kūne ir jaučiame tokį pat skausmą sieloje, tik jo neįsisąmoniname, bandome ignoruoti, todėl jo padariniai dažniausiai taip ir lieka mūsų kūne. Jei tai užsitęsia per ilgai, gali išsivystyti lėtinio streso keliamos ligos: psichosomatinės ir somatinės.

Išgyvenantiems netektį, sunku priimti pasikeitusią realybę, slegiančius jausmus, savęs praradimo pojūtį, nesugebėjimą patirti džiugių emocijų ar kylančių sunkumų bendraujant su kitais žmonėmis. Suprantamas šių žmonių noras atsiriboti. Iš tikrųjų atsiriboti norisi ne nuo žmonių, o nuo žmonių nesugebėjimo padėti gedinčiam ar sielvartaujančiam išbūti su sunkiais jausmais. Atsiriboti norisi nuo užuojautos, nes užjaučiantis žmogus to, ką išgyvena sielvartaujantis, nepatiria. Atsiriboti norisi nuo patarimų susiimti ir būti stipriu, neužsidaryti, domėtis pasauliu ar pasidžiaugti gyvenimu. Kviečiu dalyvauti ir sužinoti, kaip galima išgyventi netektis lengviau bei padėti kitiems jas išgyventi.

Seminare remsiuosi Geštalto terapija, Mindfulness Streso valdymo ir Kognityvinės elgesio psichologijos pratimais ir praktika. Kaip visada mano seminaruose, daug dirbsime praktiškai

Kaina 15 eur. Seminaras vyks zoom platformoje, registracija patvirtinama gavus įmoką, sekmadieniais prieš seminarus, dalyviams atsiunčiama nuoroda prisijungimui ir kita, seminarui reikalinga informacija. Jei dalyvavimą seminare dovanosite kitam žmogui, registruojantis nurodykite to žmogaus vardą ir jo elektroninį paštą, kuriuo būtų galima išsiųsti nuorodą prisijungimui. Jei mokėtojas juridinis asmuo - registruojant nurodykite rekvizitus sąskaitos išrašymui.